Legitymacje Służby Liturgicznej

Przez podany poniżej formularz można złożyć zamówienie na Diecezjalną legitymację Służby Liturgicznej.

Legitymacja będzie miała formę karty wielkości dowodu osobistego ze zdjęciem. Nabycie legitymacji dla ministrantów i lektorów jest dobrym krokiem w stronę ujednolicenia ich dla całej diecezji, a przyszłościowym zamierzeniem jest wprowadzanie zniżek na legitymacje Służby Liturgicznej. Prace nad tą ostatnią kwestią dopiero się rozpoczynają. Na każdym dowodzie będzie wpisana parafia, skąd pochodzi dany ministrant/ lektor. Na karcie przewidzianych jest również 6 miejsc na hologramy, które będą dostarczane nieodpłatnie co roku pocztą dziekańską do parafii, które zaopatrzą w legitymacje swoich ministrantów. Mają one być potwierdzeniem aktywnej służby w swojej parafii. Na legitymacji ceremoniarza nie przewiduje się miejsc do naklejania naklejek. Możlwie jest zaopatrzenie karty w system NFC do wykorzystania przez Duszpasterzy parafialnych służb liturgicznych - wiąże się z dodatkową opłatą (6 zł/szt).

Koszt jednej legitymacji to 20 zł. płatne zbiorczo na nr konta: 22 1240 0115 1111 0011 1044 7006.
W tytule wpłaty należy wpisać nazwisko Księdza zamawiającego oraz ilość zamawianych sztuk.

Link do złożenia zamówienia: https://forms.gle/cqEPocbaGNganY9C8

Link do wrzutni zdjęć legitymacyjnych PODPISANYCH NAZWISKIEM i IMIENIEM:
Zdjęcia muszą być dobrej jakości (co najmniej 200dpi). Niezałączenie zdjęcia skutkuje niewyrobieniem legitymacji.

Kolejne zgłoszenia zostaną zrealizowane do dn. 01.06.2024 r.
Zgłoszenia na drugą edycję będą przyjmowane do dn. 15.05.2024 r.

Legitymacje będą wydawane dwa razy w roku we wskazanych terminach i dostarczane na adres Parafii zamawiającej za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Wzór legitymacji prezentowane są na stronie poniżej. Znaki służby liturgicznej oraz kolory są zgodne z wytycznymi Krajowego Duszpasterstwa Służby Liturgicznej. Tym samym dla ministrantów przeznaczone są legitymacje w kolorze czerwonym, dla lektorów w kolorze zielonym, dla członków scholi w kolorze niebieskim, a dla ceremoniarzy wybraliśmy kolor żółty/złoty/beżowy. Duszpasterstwo SL AG zastrzega sobie prawo do prezentowanego wzoru legitymacji oraz do jego zmiany.