Puchar KNC

Króluj nam Chryste.

Mając na uwadze obecną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, nie możemy przeprowadzić turnieju halowego według tradycyjnych zasadach, które dotychczas obowiązywały. Dlatego postanowiliśmy stworzyć nową formułę, która pozwoli nam bezpiecznie przeprowadzić zwody sportowe i jednocześnie zachować znamiennego ducha rywalizacji na szczeblu diecezjalnym.

W związku z tym zapraszamy członków Służby Liturgicznej do wzięcia udziału w rozgrywkach piłkarskich rozgrywanych systemem pucharowym o PUCHAR KNC. Zawody planowo rozpoczną się 10 października, a skończą turniejem finałowym na hali MOSiRu w Rumi – 31.10.2020r. Wezmą w nim udział najlepsze cztery drużyny z każdej kategorii wiekowej.

W tych zawodach gramy w kategoriach wiekowych, które obowiązywały w poprzednim roku szkolnym przed wybuchem pandemii koronawirusa:

• MINISTRANCI (rocznik 2008 – 2012*)
  • LEKTORZY MŁODSI (rocznik 2004 – 2007*
  • LEKTORZY STARSI (rocznik 1999 – 2003*)

* - mogą grać młodsze roczniki. Dla przykładu: w meczu kategorii LEKTOR STARSZY może zagrać ministrant, który jest młodszy. Natomiast nie może być odwrotnie: starszy zawodnik nie może grać w młodszej kategorii wiekowej.

Maksymalna ilość zgłoszonych drużyn w jednej kategorii nie może przekroczyć 32 parafii. To ograniczenie jest związane z nową formułą zawodów - mecze będą rozgrywane systemem pucharowym:

• 10 października: I RUNDA – 1/32
  • 17 października: II RUNDA – 1/16
  • 24 października: III RUNDA – 1/8
  • 31 października - RUNDA FINAŁOWA
    • 1 Półfinał i 2 Półfinał
    • Mecz o III miejsce
    • Finał

Po zgłoszeniu chętnych zespołów odbędzie się losowanie 16 par, które w ciągu tygodnia będą zobowiązane rozegrać jeden mecz rozstrzygający o awansie do następnej rundy. W przypadku nieparzystej liczby zgłoszonych drużyn, jedna z parafii (losowo wybrana) automatycznie awansuje do kolejnej rundy rozgrywek o „Puchar KNC”. W ten sposób co tydzień połowa drużyn odpada z rozgrywek. Losowanie odbywa się przed rozegraniem każdej rundy – również finałowej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 października br. (do godz. 23.00) wyłącznie pod adresem mailowym:
turniejknc24@gmail.com

Zgłoszenie zostaje uznane za ważne dopiero po wpłaceniu wpisowego. Wpisowe od każdej zgłoszonej drużyny (kategorii wiekowej) wynosi 50 zł. Pieniądze należy wpłacić na konto: 76 1910 1048 2944 0349 3313 0001 (Piotr Belecki; z dopiskiem: Turniej-wpisowe + nazwa parafii + kategorie).

Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować pod w/w adres mailowy bądź do  p. Piotra Lachowskiego: tel. 512 844 725.

PODSTAWOWE ZASADY I WARUNKI ZAWODÓW:

• Każda zgłoszona drużyna obowiązkowo musi zapewnić miejsce, w którym będzie można rozegrać mecz z drugą parafią. Może to być hala sportowa, orlik lub inne zewnętrzne boisko. Dopuszczalne jest boisko o nawierzchni betonowej lub piaskowej. Diecezjalne Duszpasterstwo może pomóc w wynajęciu boiska (prosimy o kontakt).
  • Mecz nie musi być rozgrywany na terenie parafii.
  • Wielkość boiska musi być zbliżona do przeciętnego wymiaru boiska do piłki nożnej halowej. Np. szkolna hala o wymiarach boiska do siatkówki jest za mała. Z kolei boisko piłkarskie pełnowymiarowe jest za duże, stąd trzeba zagrać na 1/3 tegoż boiska.
  • Hala lub boisko musi posiadać bramki (dwa pionowe słupki + poprzeczka). Rozmiar – 3 m lub 5 m. Bramki nie mogą być namalowane na ścianie.
  • W pierwszych trzech rundach gospodarz meczu nie ma obowiązku zapewnienia kwalifikowanego sędziego. Sugerujemy jednak, aby w takim przypadku sędzią był przynajmniej jeden z dorosłych opiekunów lub rodziców. Diecezjalne Duszpasterstwo może pomóc w organizacji sędziego (prosimy o kontakt).
  • Każdy zespół może składać się z 10 zawodników (4 zawodników w polu
    + bramkarz + rezerwowi) oraz pełnoletniego opiekuna (trenera). W zawodach mogą brać udział wyłącznie ministranci i lektorzy aktualnie służący w parafiach naszej Archidiecezji.
  • W każdej rundzie (poza finałową) gospodarzem meczu będzie pierwsza wylosowana parafia w danej parze. Wiąże się to z przygotowaniem i organizacją meczu. Dopuszczalna jest zmiana gospodarza i miejsca rozgrywek za zgodą drużyny przeciwnej.
  • Zawody o Puchar KNC nie są etapem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski oraz nie wyłaniają Mistrza Archidiecezji Gdańskiej.

58 0.065846920013428