10 listopada 2019

Diecezjalna Pielgrzymka SL

Króluj nam Chryste !!!

Z wielką radością zapraszam do udziału w XIV PIELGRZYMCE SŁUŻBY LITURGICZNEJ Archidiecezji Gdańskiej, która odbędzie się w sobotę 23 listopada - w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. To spotkanie, które łączy wszystkich ministrantów i lektorów z naszej Archidiecezji. Jest to także niezwykła okazja, aby nasze małe wspólnoty tych, którzy na co dzień służą przy ołtarzu, mogły  umocnić swoją wiarę, poczuć jedność Kościoła i doświadczyć mocy Bożej.

W tym roku będzie nam towarzyszyć hasło: "BÓG – JEST - DZIAŁA”. Pielgrzymkę rozpoczniemy spotkaniem w Auli św. Jana Pawła II. Gościem specjalnymbędzie JAKUB BARTCZAK – polski ksiądz, raper i autor tekstów. Ambasador Światowych Dni Młodzieży 2016. Ten czas będzie wypełniony świadectwem, muzyką i multimediami. Po koncercie razem z klerykami GSD uczestnicy udadzą się na spotkanie w grupach.

Na Drugą częścią Pielgrzymki udamy się do Archikatedry. Tam będzie okazja do spowiedzi oraz uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie. Nasze spotkanie zakończy Uroczysta Msza św., podczas której każdy z uczestników będzie mógł odnowić przyrzeczenia ministranckie i lektorskie.

Zgodnie z tradycją poprzednich pielgrzymek, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy upominek.

PLAN SPOTKANIA:

8.30    - Przyjazd uczestników zapisy przed wejściem do Auli św. Jana Pawła II
9.00    - Spotkanie (koncert i świadectwo) w Auli św. Jana Pawła II z ks. Jakubem Bartczakiem
11:00 – 11:45   - Spotkania w małych grupach
12:00 - poczęstunek w Refektarzu Pocysterskim
12:30 -Okazja do spowiedzi oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu
13:00   - Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze.
14:00   - Przewidywany koniec Pielgrzymki

Ministranci i lektorzy podczas Mszy św. uczestniczą w szatach liturgicznych (kolor biały/złoty). Księży opiekunów proszę o zabranie alby i stuły oraz włączenie się do koncelebry w intencji Służby Liturgicznej naszej Archidiecezji.

Bardzo proszę, by ministranci podczas całego spotkania byli pod stałą opieką księży, czy opiekunów, z którymi przyjechali. Składka jednego uczestnika wynosi 10 zł.

DO ZOBACZENIA

TAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU ...

ks. Piotr

58 0.067437171936035